کد خبر: 11672 دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵- ساعت ۱۱:۲۴

افزایش شهدای خوزستانی انفجار حله به 52 شهید

به گزارش سروستان ما، غلامرضا شریعتی در خصوص آخرین وضعیت شناسایی شهدای خوزستانی حادثه انفجار تروریستی شهر حله عراق، با تسلیت و ابراز تأثر و تأسف از این حادثه تروریستی و حمله وحشیانه تکفیری‌ها به زائران امام حسین(ع) و شهادت هم‌وطنان و هم‌استانی‌ها اظهار کرد: این حادثه تروریستی به انفجار خودروهایی منجر شد که حامل زائران بوده و متأسفانه موجب شهادت شماری از هم‌استانی‌های ما شد. تاکنون حدود 52 شهید از استان خوزستان مشخص شده و اقدامات برای احراز هویت این شهدا ادامه دارد و اقدامات تکمیلی در حال انجام است.
 
وی افزود: احتمالاً شماری از اجساد این شهدا روز دوشنبه(8 آذر) به خوزستان منتقل می‌شود و شماری دیگر نیز روز بعد از آن منتقل خواهد شد.
 
شریعتی ادامه داد: در حال برنامه‌ریزی هستیم که اگر مقدمات کار فراهم شود، احتمالاً روز چهارشنبه(10 آذر) مراسم تشییع این شهدا برگزار شود که اگر این موضوع قطعی شد، متعاقباً از طریق سیمای خوزستان و سایت‌ها و رسانه ها به اطلاع عموم خواهد رسید.
 
وی با اشاره به اخبار اولیه مبنی بر این که حدود 30 نفر از شهدای حله خوزستانی هستند، گفت: متأسفانه شمار شهدای خوزستانی افزایش یافته و تاکنون تعداد شهدای خوزستانی به حدود 52 نفر رسیده است.
 
استاندار خوزستان اظهار کرد: این زائران بی‌گناه برای زیارت قبور ائمه اطهار به کشور عراق سفر کرده بودند و هیچ اقدام دیگر در نظر آن‌ها نبوده است، اما کسانی که فهم غلط و کج فهمی از دین دارند و این چنین موجب اسلام هراسی در دنیا می‌شوند، به هم‌کیشان خود این گونه حمله کردند و به طرز وحشیانه‌ای هم‌وطنان و هم‌استانی‌های عزیز ما را آماج حملات خود قرار دادند.
 
وی افزود: این موضوع مایه تأسف و تأثر است، در عین حالی که خدا را شاکریم که شیعیان امام علی(ع) هستیم و فهم دین را یکی از ملاک‌های اصلی خود قرار می‌دهیم و اسلام واقعی را به دنیا و جامعه معرفی می‌کنیم و چنین هزینه‌هایی برای اسلام و شیعه اثنی‌عشری مانند آب دادن به درختی است که روز به روز باید تناورتر شود، این وظیفه ما است و ما همه برای نشان دادن و بیان کردن اسلام ناب محمدی و حقیقی آماده جان‌فشانی هستیم.
 
شریعتی یادآور شد: در این شرایط خواسته ما از هم‌استانی‌ها و اهوازی‌ها این است که در مراسم تشییع شهدای حله در اهواز به طور همگانی شرکت کنند و یاد این عزیزان را پاس بدارند و نشان دهند که همه زائر امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) هستند و همراه و هم‌فکر با عزیزانی هستند که به شهادت رسیدند.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت سایت خبری سروآنلاین می باشد