کد خبر: 11690 سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵- ساعت ۱۶:۳۶

نجات جان محیط بان زخمی رها شده در جنگل توسط یکی از عشایر سروستانی

به گزارش خبرنگار سروستان ما، به دنبال شلیک چند شکارچی متخلف به محیط بان مستقر در منطقه حفاظت شده میانجنگل فسا (محدوده سروستان) و متواری شدن آنان و همچنین عدم اطلاع و دسترسی نیروهای امدادی به این مامور زخمی، پس از تماس این فرد با یکی از عشایر سروستانی مستقر در منطقه فوق الذکر و اقدام سریع  و انسان دوستانه این فرد محلی، محیط بان زخمی به سرعت به مراکز درمانی انتقال و از مرگ  حتمی وی جلوگیری شد.

 

بر اساس اخبار دریافتی رحمان کاظمی میرکی یکی از عشایر ساکن در منطقه پس از دریافت تماس موسی قهرمانی؛ محیط بانی که توسط شکارچیان غیرقانونی با گلوله مجروح شده بود به سرعت خود را به وی رسانده  و نامبرده را سوار بر دوش خود کرده و پس از عبور از منطقه کوهستانی با وسیله شخصی خویش به سمت سروستان حرکت می کند.

 

وی در ادامه این کار ضمن تماس با اورژانس و نیروهای امدادی، در ابتدای روستای نظرآباد فرد مصدوم را تحویل اورژانس داده تا به مراکز درمانی اعزام و مراحل درمان  تکمیلی صورت پذیرد.

 

براساس اخبار دریافتی از اداره کل محیط زیست استان فارس به دلیل انتقال به موقع این مامور به مراکز درمانی و همچنین انجام عمل جراحی، وضعیت عمومی نامبرده به حالت طبیعی برگشته است و در بیمارستان شهید رجایی شیراز در حال تکمیل دوره درمان است.

 

انتهای پیام/س

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت سایت خبری سروآنلاین می باشد