کد خبر: 18964 سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶- ساعت ۲۲:۰۵

اجرای طرح استقرار نظام ارجاع به صورت پایلوت در ۱۰ استان کشور

به گزارش سروستان ما، علیرضا رئیسی بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز جامع سلامت نبی‌اکرم(ص) بوشهر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های حوزه درمان در استان‌ها اظهار داشت: در این راستا مراکز جامع سلامت در شهرها و روستاهای استان‌ها اجرا شده است.

وی با بیان اینکه طرح استقرار نظام ارجاع به صورت پایلوت در 10 استان کشور اجرا می‌شود، تصریح کرد: تکمیل پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان از جمله برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تکمیل پرونده سلامت الکترونیک ایرانیان خبرداد و تصریح کرد: یکی از نیازها و زیرساخت‌های اصلی برای استقرار پزشک خانواده تکمیل پرونده سلامت الکترونیک و مراکز جامع سلامت است.

رئیسی با بیان اینکه پزشک خانواده پس از ارزیابی‌های مورد نظر در شهرهای زیر50 هزار نفر اجرا می‌شود گفت: در راستای اجرای طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده، شش‌هزار و 650 مرکز جامع به عنوان زیرساخت پزشک خانواده اجرا شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر هم با اشاره به اجرای مراکز سلامت افزود: 2 مرکز خدمات جامع سلامت نبی اکرم(ص) و صاحب الزمان (عج) امروز در بوشهر افتتاح شد.

سعید کشمیری بیان کرد: این دو مرکز هر کدام با زیربنای یک‌هزار و 55 مترمربع و با مجموع 60 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید. عملیات اجرایی آزمایشگاه جامع سلامت بوشهر نیز با زیربنای 900 مترمربع و 27 میلیارد ریال آغاز شد.

منبع:تسنیم

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت سایت خبری سروآنلاین می باشد