» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

هشدارهای سایبری برای کودکان و نوجوانان

۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۴۲:۳۴ کد مطلب: 10698

پلیس فتا استان به کودکان و نوجوانان در رابطه با استفاده موثر و مفید از اینترنت هشدار داد.

به گزارش سروستان ما، در رابطه با استفاده موثر و مفید از اینترنت پلیس فتا استان فارس به کودکان و نوجوانان هشدار كه اين موراد را مد نظر قرار دهند:

1) همواره مراقب باشید هیچگونه اطلاعاتی در مورد خود یا افراد خانواده خود را، هرگز بر روی اینترنت منتشر نکنید.

2) هرگز فایلی را بدون هماهنگی با والدین خود بر روی کامپیوتر دانلود نکنید.

3) اگر کسی به صورت آنلاین به شما ناسزا می‌گوید یا شما را آزار می‌دهد و یا برای شما ایمیل‌های ناخواسته ارسال می‌کند سریعا به والدین خود اطلاع دهید.

4) به خاطر داشته باشید که بر روی اینترنت ، مردم می‌توانند وانمود کنند که شخص دیگری هستند و با ایجاد ارتباط طولانی اینترنتی اعتماد شما را جلب کنند.هرگز حرفهای آنها را باور نکنید.

5) اگر شما از اتاق‌های گفتگو (Chat Rooms) استفاده می‌کنید، از نام‌ واقعی یا آدرس ایمیل خود استفاده نکنید و از نامهایی متفاوت از آنها استفاده کنید.

6) به یاد داشته باشید، دوستی اینترنتی، روابط و گفتگوها هرگز نمی‌تواند مانند گفتگو با یک شخص واقعی باشد. اگر واقعاً نیاز به صحبت کردن دارید سعی کنید با دوستان واقعی خود و یا افراد خانواده‌ی خود صحبت کنید.

7) در مورد کسانی که درباره‌ی اطلاعات شخصی شما پرسش می‌کنند بسیار مراقب باشید و در صورت امکان سریعاً ارتباط را قطع کنید.

8) به یاد داشته باشید، هنگامی که در اینترنت هستید،ممکن است به صورت تصادفی با آدمهای بد صحبت کنید یا چیزهای بدی را ببینید. اما این موضوع اصلاً تقصیر شما نیست. اگر مطلبی خواندید یا چیزی دیدید که شما را ناراحت کرده، نگاه کردن به آن را متوقف کنید و سریعا به والدین خود اطلاع دهید.

9) اگر شما احساس می‌کنید که کسی مانند شما وجود ندارد که به صحبت‌های شما گوش کند حتماً در این مورد با پدر و مادر خود صحبت کنید.

10) هرگز کالایی را بدون اجازه و هماهنگی با والدین خود به صورت آنلاین خرید نکنید.

 

منبع:شیرازه
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: