» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

بارش «برف و باران» در ۷ استان کشور

۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۴:۲۰ کد مطلب: 10717

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از کاهش دما، بارشهای برف، باران و رگبار در هفت استان نیمه شمالی کشور خبر داد.

به گزارش سروستان ما، احد وظیفه درباره آخرین وضعیت جوی کشور در سه روز آینده اظهار کرد: امروز دوشنبه مجدداً شاهد نفوذ جریانات سرد شمالی به کشور خواهیم بود که موجب بروز بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استانهای نوار شمالی و سواحل دریای خزر خواهد شد.

 

وی ادامه داد:  این بارشها در  استانهای گیلان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی ارتفاعات البرز غربی و مرکزی رخ خواهد داد.

 

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بارشهای باران در روز چهارشنبه نیز به طور متناوب ادامه خواهد یافت و شدت آن در شمال غرب، شمال شرق، سواحل شمالی و ارتفاعات البرز خواهد بود.

 

وظیفه افزود: شدت بارشها در دو روز آینده در استانهای گیلان و مازنداران به‌وقوع می‌پیوندد و اخطاریه‌های لازم نیز صادر شده است.

 

وی از بارش برف در ارتفاعات اردبیل خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در دو روز آینده ارتفاعات اردبیل، ارتفاعات آذربایجان شرقی و ارتفاعات دامنه‌های شمالی البرز سفید پوش شود.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور عنوان کرد: جاده‌های مرتفع و گردنه‌های کوهستانی در سه روز آینده، مه‌آلود خواهد بود و رانندگان با کاهش دید افقی مواجه می‌شوند.

 

وظیفه به دیگر نقاط کشور اشاره کرد و گفت: به غیر از سواحل خزر و استانهای شمالی کشور، سایر نقاط جوی نسبتاً آرام خواهند داشت و پدیده خاصی مشاهده نمی‌شود.

 

وی کیفیت هوای تهران را صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد شدید موقتی دانست و تصریح کرد: دمای هوای تهران در حال حاضر 25 درجه بالای صفر است که در 24 ساعت آینده دو درجه کاهش می‌یابد.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: اهواز با دمای هوای 37 درجه بالای صفر، گرمترین و شهرکرد با دو درجه زیر صفر، سردترین مناطق کشور محسوب می‌شوند.

 

منبع:تسنیم
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: