» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

۴۲.۵ درصد مردم استان فارس در سرشماری اینترنتی شرکت کردند

۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۸:۴۱ کد مطلب: 10768

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس از آغاز مرحله میدانی سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ در ۲۸ شهرستان استان فارس خبر داد و گفت: میزان مشارکت مردم فارس در سرشماری اینترنتی ۴۲.۵ درصد بوده است.

به گزارش سروستان ما، ساسان تاجگردون پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح رسمی مرحله دوم سرشماری نفوس و مسکن 95 اظهار داشت: براساس اعلام ستاد سرشماری مرحله میدانی این سرشماری از ساعت 8 صبح امروز در شهرستان‌ها آغاز می‌شود و در مرکز استان نیز سرشماری اینترنتی تا ساعت 24 روز جمعه 30 مهرماه همچنان ادامه دارد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه مرحله دوم سرشماری که به صورت مراجعه حضوری ماموران سرشماری به در منازل انجام می‌شود از امروز آغاز شد و تا 28 آبان‌ماه ادامه دارد خاطرنشان کرد: به جز شهرستان شیراز در بقیه شهرستان‌ها از ساعت 8 امروز ماموران برای ثبت اطلاعات خانوار به در منازل مراجعه می‌کنند و خانوارهای شیرازی نیز از روز شنبه یک آبان‌ماه منظر مراجعه ماموران سرشماری باشند.

 

وی با بیان اینکه ماموران سرشماری از ساعت 8 صبح تا 8 شب به در منازل مراجعه خواهند کرد افزود: 1490 مامور سرشماری برای انجام سرشماری حضوری در استان فارس انتخاب شده‌اند.

 

دبیر اجرایی سرشماری نفوس و مسکن استان فارس با بیان اینکه مرحله نخست سرشماری به صورت اینترنتی از روز سوم مهرماه آغاز شده بود اما به دلیل مشکلاتی که در دیتابیس سامانه ایجاد شده بود روند مناسبی در چند روز اول نداشت افزود: با برطرف شدن مشکل روند ثبت اطلاعات خانوار به صورت مطلوب پیگیری شد.

 

تاجگردون با بیان اینکه هدف‌گذاری برای میزان مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی 35 درصد بوده که تا امروز میزان مشارکت 40 درصد بوده است عنوان کرد: استان فارس با مشارکت 42.5 درصدی جز استان‌های پیشرو بوده است و در بین استان‌های بزرگ رتبه نخست مشارکت را ثبت کرده است.

 

وی بیان کرد: از بین 29 شهرستان استان فارس 28 شهرستان مشارکت بالای 35 درصد در ثبت‌نام اینترنی داشته‌‌اند و تنها شهرستان شیراز مشارکت پایین‌تر از 35 درصد داشته که این امر نیز به دلیل جعیت بالای این شهرستان است که تقریبا شامل یک سوم جمعیت کل استان فارس می‌شود.

 

منبع:تسنیم
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: