» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

نجات جان محیط بان زخمی رها شده در جنگل توسط یکی از عشایر سروستانی

۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۶:۵۹ کد مطلب: 11690

یکی از محیط بانان میان جنگل فسا که توسط شکارچیان متخلف با اسلحه مجروح و در جنگل رها شده بود با کمک به موقع یکی از عشایر سروستانی ساکن منطقه فوق الذکر از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش خبرنگار سروستان ما، به دنبال شلیک چند شکارچی متخلف به محیط بان مستقر در منطقه حفاظت شده میانجنگل فسا (محدوده سروستان) و متواری شدن آنان و همچنین عدم اطلاع و دسترسی نیروهای امدادی به این مامور زخمی، پس از تماس این فرد با یکی از عشایر سروستانی مستقر در منطقه فوق الذکر و اقدام سریع  و انسان دوستانه این فرد محلی، محیط بان زخمی به سرعت به مراکز درمانی انتقال و از مرگ  حتمی وی جلوگیری شد.

 

بر اساس اخبار دریافتی رحمان کاظمی میرکی یکی از عشایر ساکن در منطقه پس از دریافت تماس موسی قهرمانی؛ محیط بانی که توسط شکارچیان غیرقانونی با گلوله مجروح شده بود به سرعت خود را به وی رسانده  و نامبرده را سوار بر دوش خود کرده و پس از عبور از منطقه کوهستانی با وسیله شخصی خویش به سمت سروستان حرکت می کند.

 

وی در ادامه این کار ضمن تماس با اورژانس و نیروهای امدادی، در ابتدای روستای نظرآباد فرد مصدوم را تحویل اورژانس داده تا به مراکز درمانی اعزام و مراحل درمان  تکمیلی صورت پذیرد.

 

براساس اخبار دریافتی از اداره کل محیط زیست استان فارس به دلیل انتقال به موقع این مامور به مراکز درمانی و همچنین انجام عمل جراحی، وضعیت عمومی نامبرده به حالت طبیعی برگشته است و در بیمارستان شهید رجایی شیراز در حال تکمیل دوره درمان است.

 

انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

د
۱۳۹۵/۹/۱۰ ۲:۴۶

الحمداله بخیر گذشت, من اونشب بیمارستان بودم, راستی مگه جنگل شدید زیر نظر فساهه که از محیط زیست فسا اومده.... مگه سروسون نداریم...

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۵/۹/۱۱ ۷:۱۳

با تشکر از فعالان عرصه طبیعت خصوصا سلمان اکبری

پاسخ به این نظر
تیرانداز
۱۳۹۵/۹/۱۱ ۱۲:۴۶

مافکر کردیم خانه ای کشته شده سلام بر خانه ای مرگ بر تیرانداز

پاسخ به این نظر
بچه سروسون
۱۳۹۵/۹/۱۱ ۱۳:۰۷

آفرین .البته باید اول به پلیس خبر میداد.

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۵/۹/۱۲ ۲۲:۲۸

مقصر ماسروسونی ها هستیم که محیط بانمان هم ازفسا میارن

پاسخ به این نظر
شکلک
۱۳۹۵/۹/۱۵ ۷:۴۷

خب ایشون موبایل داشته ،زنگ میزده اورژانس یا همکاراش

پاسخ به این نظر
سروستان مظلوم
۱۳۹۵/۹/۱۵ ۱۲:۵۹

وای از بی کسی شهر شده مانند گوشت نذری هر کسی تکه ای از آن را برده و.و.و.و.و.و.حدیث زیاده تو بخوان از این و.و.و.

پاسخ به این نظر