» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ایران تا هفته آینده

۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵:۵۱ کد مطلب: 11719

رئیس فدراسیون والیبال اعلام کرد تا هفته آینده از بین «آناستازی» ایتالیایی و «استویچف» بلغاری یک نفر به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال معرفی و جانشین «لوزانو» خواهد شد.

به گزارش سروستان ما، محمدرضا داورزنی در خصوص انتخاب سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران گفت: با توجه به اهدافی که داریم با مربیان مختلفی مذاکره کردیم؛ مربیانی که کارنامه و برنامه های قابل قبولی داشتند. روی گزینه های مختلفی هم کار کردیم که بعضی از آنها اعلام کردند به خاطر تعهداتی که دارند نمی توانند به ایران بیایند.

وی افزود: در نهایت به سه گزینه یعنی مندس، آناستازی و استویچف رسیدیم که از این میان هم مندس شرایطی اعلام کرد که با شرایط ما همخوانی نداشت. مندس اعلام کرد می خواهد همزمان علاوه بر سرمربیگری تیم ملی، سرمربی یک باشگاه هم باشد که این شرط مورد پذیرش ما قرار نگرفت.

رئیس فدراسیون والیبال یادآور شد: جالب است مربیانی که ما می خواهیم، مورد توجه لهستان هم قرار دارند از جمله استویچف و مندس.

داورزنی درباره آناستازی هم گفت: آناستازی در دو سال اخیر در رده باشگاهی موفقیت قابل توجهی نداشته ولی پیش از آن در تیم های ملی کارنامه خوبی از خودش بر جای گذاشته بود. زمانی که ولاسکو را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرده بودیم او هم شرایطی مشابه شرایط آناستازی داشت.

وی خاطرنشان کرد: مذاکرات ما با استیچوف و آناستازی نزدیک شده و هفته آینده با یکی از این دو مربی نهایی می شود.

رئیس فدراسیون والیبال در گفتگو با برنامه ورزش و مردم، در خصوص تفاوت ولاسکو با دیگر مربیان تیم ملی والیبال از جمله کواچ و لوزانو، گفت: ولاسکو به هر قیمتی در تیم نظم را اعمال می کرد؛ حتی اگر او مجبور می شد برای یک مسابقه، دو یا سه بازیکن اصلی را با خود نبرد. ولاسکو در بند نام بازیکنان نبود و به این توجه نداشت که یک بازیکن کاپیتان است یا در میان مردم محبوبیت دارد. برای او اصول تیم و نظم از همه چیز مهمتر بود. در تیم ولاسکو، همه باید برای تیم می جنگیدند.

داورزنی افزود: سرمربیان بعد از ولاسکو هم مربیان خوبی بودند ولی سبک کاری آنها با ولاسکو تفاوت داشت. ما بعد از مسابقات جهانی ژاپن احساس کردیم تیم میل به مبارزه ندارد. گاهی اوقات رفتارها انفرادی می شد و انسجام تیمی در حال کمرنگ شدن بود. در همان زمان احساس نگرانی کردیم که نتوانیم سهمیه المپیک را بگیریم. این نگرانی در نهایت منجر به این شد که با توجه به بازه زمانی کوتاه، لوزانو را به جای کواچ انتخاب کنیم.

وی یادآور شد: ما با لوزانو به اهدافی که می خواستیم رسیدیم و حتی در المپیک، به مرحله دوم راه یافتیم اما نحوه بازی تیم آنطور که انتظار داشتیم، دلچسب نبود. 

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: اگر لوزانو یا کواچ پیش از حضور ولاسکو در تیم ملی ایران حضور داشتند، مشکلی نبود ولی چون مردم عملکرد ولاسکو را دیدند، هر مربی دیگری به جایش می آمد سخت بود چون مدام او را با ولاسکو مقایسه می کردند.Fa
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: