» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

ادامه سریال بی توجهی مسئولین ارشد استانی و کشوری به مطالبات مردم سروستان

۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷:۰۸ کد مطلب: 11819

بی توجهی مسئولین به مطالبات مردم شهرستان سروستان که سهم ویژه و عمده ای در طول دوران مبارزات تا پیروزی انقلاب اسلامی، دوران باشکوه دفاع مقدس و همکاری همه جانبه با دولت مردان و حضور در تمام صحنه های حساس و مورد نیاز طی دوران پس از جنگ تحمیلی تاکنون داشته اند، هیچ مبنای قانونی،شرعی، اخلاقی و عرفی ندارد.

به گزارش خبرنگار سروستان ما، حضور مستمر مسئولین و دولت مردان در تمام رده های مدیریتی حکومتی در بین مردم، یکی از شاخصه های مهم و اثر گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی از سال های آغازین پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بوده است.این شاخصه ی منحصر بفرد و کم نظیر در طول بیش از سه دهه از عمر پر برکت انقلاب اسلامی علاوه بر افزایش انسجام ملی، باعث حل مسائل و مشکلات مردم در جای جای ایران اسلامی و به معنای تعامل واقعی بین مردم و مسئولین است.

 

متأسفانه طی چند سال گذشته این حضور موفق به بهانه مختلف از سوی مدیران ارشد کشور و استانی روز به روز نسبت به گذشته کم رنگ تر شده و اندک حضور این گروه از مسئولان در میان مردم به مطرح شدن مباحث سیاسی و جناحی معطوف گشته و آنچه در فراموشی قرار گرفته، مسائل و مشکلات مردم است.

 

و اما بعد...

شهرستان سروستان با موقعیت ممتاز جغرافیایی و با پیشینه طلایی تاریخی، فرهنگی از گذشته های دور تاکنون یکی از شهرستان های شاخص و قرن هاست که به عنوان دروازه شرقی استان فارس مطرح می باشد، در طول چند سال اخیر و به ویژه از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم تاکنون،  مورد بی مهری مسئولین ارشد استانی و کشوری قرار گرفته و از لحاظ توسعه و پیشرفت در رکود کامل به سر می برد.

 

تغییر سه فرماندار طی سه سال گذشته، تجمیع مدیران غیر بومی پروازی در این شهرستان، تعطیلی کارخانجات شهرک صنعتی شماره یک و عدم تکمیل زیر ساخت های شهرک صنعتی شماره 2، تعطیلی کامل قطعه چهارم راه آهن سراسری شیراز-سروستان – گلگهر، بلاتکلیفی پروژه ملی انتقال پساب تصفیه شده فاضلاب شیراز به سروستان با سابقه ی نزدیک به 30 سال، حذف و کاهش شدید اعتبارات عمرانی و فرهنگی این شهرستان علیرغم استخراج نفت از مجموعه چاههای نفت سعادت آباد و سروستان از اواخر سال 91 تاکنون، افزایش موج بیکاری و مهاجرت ساکنان آن به مرکز استان و ...از جمله مشکلات عمده و اساسی شهرستان سروستان می باشد که مجوع این عوامل منجر به رکود کامل شهرستان به ویژه در طول سه سال اخیر شده است.

 

با توجه به عرایض فوق و درخواستهای مکرر مردم این شهرستان از استاندار فارس جهت حضور در این شهرستان و بررسی مشکلات موجود تاکنون هیچگونه پاسخی از نماینده عالی دولت در این استان به مردم سروستان داده نشده و این درحالی است که بیش از 95 درصد مردم این شهرستان در انتخابات ریاست جمهوری خرداد 92 به دکتر حسن روحانی رأی داده اند.

 

براستی پاسخ مسئولین ارشد فارس به مردم بصیر، ولایت مدار، انقلابی، شهید پرور و همیشه در صحنه این شهرستان درخصوص عملکردشان طی سه سال گذشته چیست؟

 

مسئولان ارشد استانی و کشوری علیرغم همه همکاری ها، مشارکت ها وتعامل مردم این دیار  با دولت مردان، حتی حاضر به حضور چند ساعته در این شهرستان که فاصله ای کمتر از 80 کیلومتری با مرکز استان دارد، نیستند و این در حالی است که در طول هفته و ماه، جمع کثیری از مسئولین ارشد کشوری و استانی از این شهرستان عبور کرده و به شهرستان های اطراف آن هم با فاصله بیش از 150 کیلومتر می روند.

 

بی توجهی مسئولین به مردم این خطه از ایران اسلامی که سهم ویژه و عمده ای در مبارازات و پیروزی انقلاب اسلامی، دوران باشکوه دفاع مقدس و همکاری همه جانبه با دولتمردان و حضور در تمام صحنه های حساس و مورد نیاز طی دوران پس از جنگ تحمیلی تاکنون داشته اند، هیچ مبنای قانونی،شرعی، اخلاقی و عرفی ندارد و باعث ایجاد شک و تردید در خصوص صداقت در گفتار و ر فتار آنان با مردم شده است.

 

همانگونه که همگان شاهدند، ماحصل حضور اندک و کوتاه مدت مدیران ارشد استانی و کشوری در سروستان طی سه سال اخیر در سروستان، صرفا مطرح کردن مسائل سیاسی و جناحی و تکرار اینکه« همه مشکلات و معضلات امروز کشور به دلیل عملکرد دولت های گذشته بر می گردد، بوده و در انتهای این مباحث، حل مشکلات را به نتایج برجام پیوند داده که در صورت موفقیت برجام، کشور گلستان خواهد شد و ...

 

علی ایحال، مردم قدرشناس، انقلابی و شهید پرور سروستان در انتظار پاسخ صریح و روشن مدیران ارشد استانی و کشور در جهت حل مشکلات این شهرستان که بعضا به معضل تبدیل شده می باشند و تبعات هر گونه بی توجهی به درخواستهای مردم بصیر و ولایت مدار سروستان به عهده مسئولین اجرایی و نظارتی است.

 

والسلام من تبع الهدی
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: