» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

وضعیت سد درودزن ‌بحرانی و در حالت قرمز قرار دارد‌

۲۳ دي ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸:۰۰ کد مطلب: 12502

استاندار فارس گفت: باید با برنامه‌ریزی با بحران آب مقابله کرد، امروز وضعیت سد درودزن که تامین‌کننده آب شرب شیراز است، بحرانی و در حالت قرمز قرار دارد.

به گزارش سروستان ما، محمدعلی افشانی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان فارس با تاکید بر اینکه کتابخانه به معنای کتاب و کتابخوان است نه یک ساختمان اظهار داشت: ساخت کتابخانه‌ها بخشی از فرایند تعلیم و تربیت است و دهستان‌ها، شهرهای کوچک و روستاهای استان فارس کتابخانه ندارند که باید ساخت کتابخانه در این مناطق توسعه یابد. 

وی با اعلام آمادگی استان فارس برای مشارکت در ساخت کتابخانه‌ها خطاب به وزیر ارشاد گفت: با مشارکت 50 درصدی استان و 50 درصدی وزارتخانه می‌توان هزار کتابخانه در دهستان‌ها و روستاهای استان فارس احداث کرد. 

افشانی با اشاره به وضعیت کمبود آب در استان فارس افزود: به دلیل کمبود بارش‌ها در استان فارس با شرایط دشوار و بحرانی روبه‌رو هستیم و باید با برنامه‌ریزی دقیق تلاش کرد که تابستان با کمترین قطعی و بحران آب سپری شود، مسئولان باید تامین آب شرب روستاها و شهرها را در اولویت قرار  دهند. 

استاندار فارس با اشاره به تشکیل شورای عالی آب خاطرنشان کرد: این اقدامات در بلندمدت برای تامین آب موثر است اما در کوتاه مدت باید با برنامه‌ریزی با بحران آب مقابله کرد، امروز وضعیت سد درودزن که تامین‌کننده آب شرب شیراز است، بحرانی و در حالت قرمز قرار دارد. 

وی خطاب به فرمانداران گفت: با وجود اینکه بودجه بسته شده اما پیگیر اعتبارات عمرانی باشید و خدمات دولت را بدون اغراق برای مردم بیان کنید تا سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری تشویق و مردم نیز امیدوار شوند. 

افشانی درباره هاشمی رفسنجانی به ذکر سخنانی پرداخت و بیان کرد: هاشمی رفسنجانی به نوعی جریان‌های سیاسی را مدیریت می‌کرد که همگرایی در بین آنها ایجاد شود، وی روحانی دوراندیش و دقیق بود که هم در دوران امام و هم مقام معظم رهبری نقش مهمی در توسعه و پیشرفت کشور داشت. 

استاندار فارس با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی به دنبال وحدت بود، اظهار داشت: باید امروز مسئولان کشور برای تقویت وحدت و همدلی تلاش کنند. 

 

منبع: تسنیم
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: