» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

برگزاری نخستین آیین نکوداشت مقام مادر در سروستان

۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴:۵۰ کد مطلب: 12970

نخستین آیین نکوداشت مقام والای مادر با حضور جمع کثیری از مسئولین و بانوان شهرستان سروستان توسط بنیاد بین المللی مادر در تالار حافظ این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سروستان ما، نخستین آیین نکوداشت مقام والای مادر با حضور جمع کثیری از مسئولین و بانوان شهرستان سروستان به منظور شناخت و تکریم هر چه بیشتر جایگاه مادران توسط بنیاد بین المللی مادر در تالار حافظ این شهرستان برگزار شد.

 

در این مراسم دکتر سیده معصومه دستغیب مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس طی سخنانی با اشاره به مقام والای مادر گفت: امروزه جامعه فرزندان را از خانواده ها جدا کرده و آنها را در برگرفته و این زنگ خطری است برای مسئولین تا به این فکر باشند که نسل ها را با فرهنگ سازی به خانواده ها مقید تر سازند.

 

وی همچنین افزود: متأسفانه در سال های اخیر کشور ما به سوی تک فرزندی پیش رفته و این باعث کم شدن نسل بوده که تبعات بدی را در پی خواهد داشت.

مدیر کل امور بانوان فارس ضمن تقدیر از بنیاد مادر تأکید کرد: تذکر بسیار عمیق این بنیاد برای رفاه همه جانبه مادر و نکوداشت این مقام بزرگ است و قرار گرفتن سازمانهایی همچون آموزش و پرورش و دیگر نهادها در کنار این بنیاد ضرورت دارد.

 

در ادامه این مراسم مهندس غلامرضا محمدی؛ بنیانگذار بنیاد فرهنگی بین المللی مادر با تشکر از حضور مسئولین و مردم و به ویژه بانوان نمونه سروستان در این ویژه برنامه فرهنگی به تشریح معرفی و اهداف این بنیاد پرداخت و گفت: بنیاد مادر به منظور شناخت مقام والا و بی بدیل مادر و ارج گذاری و قدرشناسی از او در تاریخ یازدهم مهرماه 1393، به صورت مردم نهاد (NGO) و بر پایه چند اصل از جمله؛ ایمان، تلاش، احترام به دیگران به خصوص والدین و کمک به دیگران تأسیس شد.

وی با اشاره به نقش مادر در خانواده و فراموش شدن جایگاه رفیع آنان در تمامی اعصار یکی از اهداف این بنیاد را معرفی مادران نمونه دانست و افزود: حرکت این بنیاد که از شیراز و استان فارس شروع شده تا به امروز موفق شده است در 96 کشور ثبت و به عنوان بنیادی بین المللی به کار خود ادامه دهد.

 

محمدی همچنین تاکید کرد: در نظر داریم با انتخاب مادران نمونه از تمامی شهرستانهای کشور 31 مادر نمونه را از 31 استان انتخاب کرده و در آخر یکی از آنان را به عنوان نماینده ایران معرفی کنیم.مهندس محمدی در حسن ختام سخنان خود با دعوت  از مردم و مسئولین برای همکاری با این بنیاد گفت: از تمامی افراد، سازمانها و نهاد هایی که بتوانند ما را در پیشبرد اهداف این بنیاد که همان تجلیل از مقام والای مادر و ارج نهادن به تمامی مادرانی است که باعث موفقیت تک تک فرزندان خود شده اند، دعوت به همکاری می کنیم.

در پایان این مراسم با پخش سرود ملی بنیاد مادر، ده نفر از مادران نمونه شهرستان سروستان معرفی و از مقام والای آنان با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.


انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

ایرانی
۱۳۹۶/۶/۳ ۱۳:۰۱

با عرض معذرت از بعضی از مادرهای عزیزی که در این مراسم از آنها تقدیر شددلم خوشه که خدا نمونه بودن و شایسته تقدیر بودن بندگانش را خوب می دونه و به موقع حق بعضی ها را کف دستشون می گذاره. و همونطور که شاعر گفته : مشک آن است که خود ببوید نه آن که عطار بگوید. مادران زیادی هستند که بی سر و صدا و شلوغکاری و شعار نمونه بودن بدون اینکه کسی صداشونو بشنوه با خون دل بچه هاشون را بزرگ می کنند شاید بچه ها دکتر، مهندس نشوند ولی تلاش و مشقت های آن مادران گاهی کمتر از مادر دکتر ومهندس ها که نیست حتی بیشتر هم هست. ولی جالبه بنیاد مادر نشسته تا مادرها خودشون بیان بگن ما نمونه ایم. واقعا متأسفم که حتی یه تحقیق ساده در مورد بعضی ها نکردید.

پاسخ به این نظر