» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

رویای جدایی دوقلوهای به‌هم‌چسبیده نزدیک است +تصاویر

۲۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹:۴۸ کد مطلب: 16238

در این خبر از مشکلات دوقلو‌های هندی با مغز‌های جداگانه و جمجمه مشترک مطلع خواهید شد که در رویای جدا شدن به سر می‌برند.

به گزارش سروستان ما، زنی به نام پوشبنگالی کانهار از ناحیه کاندامال در اوریسای هند صاحب دو فرزند است که مغزهای جداگانه دارند اما از ناحیه جمجه به هم چسبیده اند، وقتی او در سال 2015 دوقلوها را به دنیا آورد خودش نیز از دیدن فرزندان  آن هم با چنین وضع اسفناکی شوکه شد.


پسران او که هانی و سینگ نام دارند در خانواده ای فقیر زندگی می کنند و والدین آنها تا به حال به خاطر هزینه های درمان موفق به جدا کردن آنها با از یکدیگر نشده‌اند، آرزوی بزرگ مادرشان همیشه در زندگی این بوده که این دو کودک از هم جدا شوند و مانند بچه های دیگر یک زندگی عادی و طبیعی داشته باشند.

از روزنه های امید نوری به چشم می خورد

خانواده هانی و سینگ پس از دو سال دوندگی و این در و آن در زدن کم کم امید خود را از دست می‌دادند اما به تازگی با پزشکی آشنا شدند که گفته حاضر است با قیمتی منصفانه این دو کودک را تحت عمل جراحی قرار دهد.

عقل‌های مستقل و جمجمه مشترک؛ رویایی جدایی نزدیک است+تصاویر


دولت هند قول کمکهایی را به این خانواده برای هزینه درمان داده است، مجمع کارشناسان پزشکی در دهلی نو این مورد را تحت بررسی قرار داده و قرار است پس از رایزنی های لازم نتیجه قطعی به این خانواده اعلام شود، در گذشته نیز مواردی این چنینی وجود داشته که با عمل های جراحی موفقیت آمیز مشکل حل شده اما موارد نادری نیز بوده که نتیجه عکس داشته است.

به هر حال کارشناسان نیاز به زمانی برای ارزیابی مورد دارند و به زودی قرار است به این خانواده اعلام شود که با توجه به جزئیات وضعیت هانی و سینگ آیا این عمل جراحی امکان پذیر هست یا نه.

عقل‌های مستقل و جمجمه مشترک؛ رویایی جدایی نزدیک است+تصاویر

بوآن کانهار پدر این دوقلوها یک کشاورز ساده است و گفته  از زمان به دنیا آمدن کودکان تاکنون تلاشهای بسیاری برای جراحی آنها انجام داده اما درآمد کافی را برای هزینه جراحی فرزندانش ندارد.

این زن و شوهر دو فرزند دیگر نیز دارند، اجیت پسری 9 ساله و دخیه دختری 6 ساله که هردوی آنها در آرزوی سلامتی برادرانشان هستند، این خانواده بی صبرانه انتظار می کشند و در این رویا هستند که هانی و سینگ به صورت مستقل و جداگانه پا در مدرسه بگذارند، هانی و سینگ آگاهی کامل نسبت به وضعیت خود و تفاوتشان با کودکان اطراف آنها را دارند.

عقل‌های مستقل و جمجمه مشترک؛ رویایی جدایی نزدیک است+تصاویر

عقل‌های مستقل و جمجمه مشترک؛ رویایی جدایی نزدیک است+تصاویر

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: