» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

سهم اندک سروستان از اعتبارات نفت و گاز نتیجه عدم تحقق عدالت اجتماعی است!!

۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹:۱۶ کد مطلب: 16261

میزان اعتبار اختصاص یافته به شهرستان سروستان از محل اعتبارات 3 درصد نفت و گاز، نحوه اجرای عدالت در توزیع اعتبارات استانی را به شدت زیر سوال می برد.

به گزارش خبرنگار سروستان ما، براساس شنیده ها سهم در نظرگرفته شده از محل اعتبارات نفت و گاز جهت شهرستان سروستان در سال جاری علیرغم تبدیل این اعتبارات از 2 به 3 درصد در سراسر کشور با افزایش ریالی اندکی همراه بوده و این در حالی است که چندین شهرستان استان فارس که سال های سال است از این اعتبارات استفاده می کنند سهم اعتبارات 3درصد نفت و گاز آنان به رقم چند ده میلیارد تومان رسیده است.

 

یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان رقمی است که در جلسه توزیع اعتبارات شهرستان به عنوان میزان سهمیه شهرستان سروستان از محل اعتبارات 3 درصد نفت و گاز اعلام شده که این رقم نحوه اجرای عدالت در توزیع اعتبارات استانی را به شدت زیر سوال می برد.

 

 

چگونه ممکن است که شهرستان های جنوبی فارس با توجه به ورود سالیانه میلیاردها تومان پول از طریق کشورهای حاشیه خلیج فارس به درون آنها از یک سو و از سوی دیگر پیشرفت چشمگیری که به ویژه طی دو دهه داشته اند هنوز در لیست  مناطق محروم قرار دارند اما تنها شهر نفت خیز فارس که حدود 4 سال از استخراج نفت آن می گذرد هنوز  به صورت قطره چکانی اعتبارت نفتی دریافت می کند و....

 

آیا این عدالت اجتماعی است که به دلیل زد و بند های سیاسی و پیگیری های طایفه ای برخی نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی  یک شهرستان یا یک بخش باید تا آخر عمر به اسم منطقه محروم همه اعتبارات مالی کشور را در بخش های گوناگون جذب کند و در عین حال هنوز و پس از 30 سال، محروم باشد؟

 

نکته دیگر اینکه وظیفه نماینده عالی سیاسی دولت در این شهرستان پیگیری و اعتراض نسبت به نحوه اعتبارات نفت گاز به عنوان تنها منبع مطمئن مالی شهرستان نباید منوط به سخنرانی در جلسات داخلی شهرستان باشد و این مساله مهم و اساسی باید در سطح کلان استان و کشور رصد، پیگیری و منتج به نتیجه مطلوب گردد.

 

به هر حال و با توجه به عرایض فوق انتظار آن می رود که مسئولین ارشد شهرستان هر چه سریعتر ضمن اعتراض به نحوه توزیع اعتبارات نفت و گاز ، پیگیر حقوق و مطالبات مردم ولایتمدار ، انقلابی و شهید پرور سروستان، بیش از این اجازه اجحاف از سوی برخی جریان های فکری، قومی و قبیله ای در سطح کلان استان و کشور نسبت به این شهرستان در حاشیه قرار داده شده، ندهند.

والسلام علی من اتبع الهدی


انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

ناشناس
۱۳۹۶/۵/۱۰ ۲۱:۳۳

این قانون است که شهرهایی که نفت دارند مثل شهر ما فقط ۳درصد از درامد نفت وگاز سهم ان شهرستان میشود البته از درامد خالص سالانه وشهرستانهای محروم کشور سه درصد سالیانه از نفت وگاز کشور که رقمی بسیار بالا میباشد که در حوزه انتخابی سروستان خرامه وکوار فقط خرامه از این نعمت سرشار برخردار است ان هم به دلیل زد وبند سیاسی و فرماندار ودیگر مسولین شهرستان کاری نمیتوانند انجام دهند

پاسخ به این نظر