» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

سفر خانواده آمریکایی به ایران برای حفظ قرآن

۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۶:۱۳ کد مطلب: 16267

برنامه خوشا شیراز میزبان خانواده آمریکایی بود که برای حفظ قرآن از آمریکا به ایران و روستای محمدآباد استهبان سفر کردند.

به گزارش سروستان ما، برنامه این هفته خوشا شیراز با حضور بازیگر سینما و تلویزیون محمدرضا فروتن و خانواده آمریکایی «شیخ » با قصه‌ای جالب و مردمی همراه بود. این برنامه هر هفته ساعت 9:30 تا 11 از شبکه استانی فارس پخش می‌شود.

خانواده شیخ ابتدا در آمریکا مسلمان می‌شوند و به قصد حفظ قرآن تمام امکانات رفاهی را رها کرده و  به ایران سفر می‌کنند و در روستای محمدآباد از توابع شهرستان استهبان با تمام سختی‌ها  به مدت یک سال به حفظ قرآن می‌پردازند و در حال حاضر همه خانواده یعنی مادر و سه فرزندش از حافظان قرآن هستند. 

 حلیمه شیخ مادر خانواده گفت: من تا هفده سالگی در ایران بزرگ شدم بعد از ازدواج کردم و به آمریکا رفتم و اکنون هجده ساله که در آمریکا زندگی می‌کنم، فرزندانم حوریه فاطمه شیخ 15 ساله، سکینه فاطمه شیخ 10 ساله و کمیل هم 14 ساله است. 

وی افزود: در آمریکا حتی کسانی که مسلمان نیستند به نام فاطمه بسیار احترام می‌گذراند چون می‌دانند که اسم دختر حضرت محمد (ص) است و به این دلیل بسیار به این اسم احترام می‌گذراند.

حلیمه شیخ با بیان اینکه ما در آمریکا حق کنترل فرزندانمان را نداریم، بیان کرد: آنجا آزادی زیاد و پر از موارد منفی است برای همین بچه‌ها خودشان باید انتخاب کنند و خوبی را از بدی تشخیص دهند یکی از دلایلی که فرزندانم را به ایران و روستای محمدآباد استهبان آوردم تا در این روستا حافظ قرآن شوند همین بود که بتوانند درست انتخاب کنند. 

وی با بیان اینکه با ایجاد گروه داعش دیدشان نسبت به اسلام خیلی عوض شده است، گفت: ولی من در اماکن عمومی مثل دانشگاه  با مردم صحبت می‌کنم و آنها می‌گویند با آشنایی با شما دیدِمان نسبت به اسلام بسیار عوض شد. خودشان می‌خواهند که برایشان قرآن بخوانم در مورد دینمان می‌پرسند و نسبت به اسلام بسیار اشتیاق دارند.

این حافظ قرآن افزود:  اگر یک تبلیغ خوبی از اسلام در امریکا صورت بگیرد، بسیار خوب خواهد توانست دین اسلام را در این کشور تبلیغ کند. 

مادر خانواده شیخ با بیان اینکه من در آمریکا هر جا که صدای اذان بلند شود نماز می‌خوانم، بیان کرد: یاد گرفتم که نماز اول وقت را بجا بیاورم چون خداوند همان لحظه اذان بندگانش را صدا می‌زند و باید سریع به خدا لبیک گفت می‌توان نماز را دیرتر هم خواند اما لذت و دلنشینی آن همان لحظه نخست است. 

 حلیمه شیخ  عنوان کرد: در آمریکا رابطه بین شیعه و سنی بسیار دوستانه است چون مسلمانان آنجا به این باور رسیدند که تمام مسلمانان یکی هستند چه سنی و چه شیعه، باید همه مسلمانان متحد باشند تا  بهتر در برابر دشمنان اسلام بایستند. 

وی از مسئولان دولتی در ایران درخواست کردکه به مؤسسات قرآنی مثل بیت‌الاحزان روستای محمد آباد شهرستان استهبان بیشتر رسیدگی کنند و گفت: این مؤسسات مردمی هستند و با کمک خیرین اداره می‌شوند اگر به این موسسات رسیدگی شود آن وقت تمام مردم به قرآن آشنا شده و هیچ دشمنی نمی‌تواند بر علیه کشورهای اسلامی و  ایران خودنمایی کند.

محمدرضا فروتن نیز در این برنامه از علائقش به ویژه علاقه به خوانندگی و موسیقی سخن گفت و افزود: آلبوم موسیقی من برایم یک افسانه بود حتی مادرم به من می‌گفت خوانندگی را ادامه نده اما من در این زمینه تلاش کردم و همچنان  دوست دارم کارِ بهتر، پخته‌تر و اساسی‌تر را در زمینه آلبوم موسیقی و خوانندگی داشته باشم.

وی به ارتباطش با افشین یداالهی اشاره کرد و افزود: من ارتباط بسیار خوبی با مرحوم افشین یداالهی داشتم، وی تأثیرات بسیار مثبتی در زندگی من داشت. 

فروتن درباره بازیگران سینما گفت: من از بازیگران ایرانی به مرحوم خسرو شکیبایی ارادت خاصی داشتم، شکیبایی همیشه  در کارش طراوت و تازگی را  نگه می‌داشت و از بازیگران زن سینمای ایران نیز برای هدیه تهرانی، سوسن تسلیمی و بازی بسیاری از بازیگران خوب سینمای ایران  احترام زیادی قائل هستم.

منبع:تسنیم




نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: