» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

گلایه شدید مدیر پروژه استخر سرپوشیده سروستان از فرماندار

۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۵۶:۴۶ کد مطلب: 17472

مدیر پروژه استخر سرپوشیده سروستان از عملکرد فرماندار این شهرستان مبنی بر مخالفت وی با احداث این پروژه توسط بخش خصوصی در سروستان گلایه کرد.

به گزارش خبرنگار سروستان ما، مهندس تقی زاده سروستانی؛ سرمایه گذار پروژه ورزشی-تفریحی پدیده سرو در واکنش به مخالفت صریح فرماندار سروستان با اجرای استخر سرپوشیده این شهرستان گفت: همانگونه که در اولین مصاحبه خویش اعلام کردم، هدفم از اجرای این پروژه و در راس آن احداث استخر سرپوشیده به عنوان یکی از نیازهای ورزشی و رفاهی مردم سروستان، خدمت به همشهریانم بوده و انگیزه مادی نداشته و ندارم.

 

وی در ادامه این مطلب گفت: بنده از ابتدای جرقه زدن این برنامه در فکر و ذهنم، جلساتی در فرمانداری، شورای اسلامی شهر و ناحیه مقاومت بسیج سروستان و دفتر امام جمعه  داشته ام که در همه این جلسات همه مسئولان ضمن اعلام خرسندی از اجرای این طرح و حمایت قاطع و همه جانبه از این پروژه به عنوان یکی از نیازهای اساسی مردم این شهر، بنده را تشویق کردند و پس از شروع روند اداری این پروژه و علیرغم وعده های داده شده به استثنای ناحیه مقاومت بسیج سروستان، احدی از مسئولان فوق الذکر حتی یک تماس ساده با بنده نداشته اند که این نحوه برخورد جای سوال داشته و دارد.

 

سرمایه گذار پروژه پدیده سرو سروستان همچنین افزود: نمی دانم چه اتفاقی افتاده که پس از قریب 6 ماه از پیگیری اداری و فنی اینجانب و هزینه کرد بیش از یکصد میلیون تومان، تازه آقایان یادشان آمده که باید  به فکر مردم باشند و از استاندار سابق فارس در سفر وی به سروستان بخواهند فقط و فقط همین پروژه را برای سروستان اجرا کند و این سوال برای بنده  بی جواب مانده که طی حداقل 5 سال گذشته که دولت محترم تقریبا هیچ گونه  پروژه اقتصادی، عمرانی و فرهنگی در سروستان نداشته چگونه فرماندار این شهرستان به عنوان نماینده عالی دولت در سروستان به یکباره به فکر ساخت احتمالی استخر سرپوشیده برای این شهرستان محروم افتاده است؟

 

مدیر پروژه پدیده سرو سروستان ضمن گلایه شدید از فرماندار و معاون وی در خصوص نحوه پاسخگویی درخصوص اعلام دلیل مخالفت با اجرای این پروژه توسط بخش خصوصی در سروستان گفت: متاسفم که مسئولین سروستان به جای کمک و حمایت حداقل معنوی از مساله سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار، انگشت اتهام به سوی سرمایه گذار این پروژه نشانه رفته اند و بنده را متهم به گران فروشی بلیط می کنند و سخن از اجحاف به مردم به زبان می آورند در حالیکه همه می دانند که نرخ نهایی محصول تولید شده و مخصوصا خدماتی که توسط بخش خصوصی به مردم ارائه می شود، توسط دولت سیاست گذاری می شود و بخش خصوصی موظف به اجرای تصمیمات دولت است.آیا اینگونه برخورها توهین به شعور مردم بافرهنگ سروستان نیست؟

 

وی در ادامه این مطلب گفت: آقای فرماندار و معاون ایشان طی هفته گذشته در جلسات مختلف اعلام کرده ند که اگر استخر سرپوشیده توسط بخش خصوصی ساخته شود بهای بلیط آن به مردم گران فروخته می شود و این اجحاف به مردم است در حالیکه همه می دانند که بهای بلیط استخر هر سال از سوی اداره کل ورزش و جوانان به مسئولان استخرهای  دولتی و خصوصی ابلاغ می شود و هرگونه تخلف از آن پیگرد قانونی دارد.

 

تقی زاده سروستانی همچنین افزود: به گفته مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس 90درصد استخرهای سرپوشیده موجود در استان فارس یا متعلق به بخش خصوصی است و یا از طریق دولت به بخش خصوصی واگذار شده و بهای بلیط ورود به استخر حدود 12 هزار تومان می باشد و حال سوال اینجاست که چگونه مسئولان سروستانی قیمت 80 هزار تومانی برای استخری که هنوز ساخته نشده اعلام می کنند؟ ضمن این که بنده در جلسات مختلف با مسئولان اعلام کرده ام که به خاطر رفاه و ترویج فرهنگ ورزش در بین همشهریان گرامی و سایر مراجعین به این مجموعه بهای بلیط را زیر نرخ مصوب دولتی مقرر خواهم کرد.

 

مدیر پروژه استخر سرپوشیده سروستان با اشاره به معضل بیکاری در این شهرستان و اشتغالزایی این پروژه طی دو مرحله اظهار داشت: ساخت این پروژه 2 سال طول خواهد کشید که طی این مدت بیش از یکصد خانواده از طریق خرید مصالح و انجام کار در قسمت های مختلف آن کسب درآمد می کنند و پس از افتتاح آن حدود 30 نفر به صورت مستقیم در آن مشغول به کار خواهند شد که با توجه به میزان سرمایه گذاری این طرح، آمار قابل توجهی است.

 

وی در پایان این گفتگو ضمن اظهار تاسف از اینگونه برخوردهای غیرمسئولانه تاکید کرد: بنده در جلسه ای که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در استانداری فارس به دلیل عدم صدور مجوز این پروژه علیرغم انجام کلیه روند اداری آن تشکیل شد، هیچ گونه قولی به فرماندار سروستان مبنی بر صبر دو  سه ماهه و توقف پیگیری پروژه پدیده سرو نداده ام و موارد مطرح شده از سوی فرمانداری سروستان را در جلسات داخلی این شهرستان و فضای مجازی تکذیب می کنم و از همین جا ضمن تقدیر از همه  همشهریان گرامی که طی این مدت با تماس های حضوری و تلفنی بنده را بیش از پیش به اجرای این پروژه دلگرم نموده اند از فرماندار و معاون ایشان می خواهم هرچه سریعتر جلسه ای با حضور اعضای محترم شورای اسلامی شهر، امام جمعه معزز و جمعی از معتمدین سروستان تشکیل داده تا زمینه اطلاع رسانی دقیق و شفاف برای مردم سروستان فراهم شود و بیش از این باعث فرار سرمایه گذاران از وطنم سروستان نشوند.

 

انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

ناشناس
۱۳۹۶/۷/۲ ۹:۴۴

واقعا متاسفم.. یه نفرم که مخادیه کارعمرانی انجام بده اجازه نمیدن.. من نمیدونم اون دنیاچطورمیخان جواب بدهند... حیف حیف صدحیف

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۶/۷/۱۷ ۱۱:۱۱

همینه که کل مردم مهاجرت کردن

پاسخ به این نظر