» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

نگرانی در خصوص شیوع شپش در مدارس سروستان وجود ندارد

۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲:۵۶ کد مطلب: 17757

رئیس اداره آموزش و پرورش سروستان در جلسه شورای بهداشت این اداره با اشاره به بررسی های صورت گرفته توسط مربیان بهداشتی مدارس سراسر این شهرستان گفت: تعداد دانش آموزانی که دچار این بیماری شده اند بسیار اندک بوده و موارد تشخیص داد شده، تحت درمان فوری قرار گرفته اند و در این خصوص جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار سروستان ما، به دنبال انتشار خبر ورود شپش به برخی مدارس ابتدایی دخترانه در سروستان، اوایل ظهر امروز جلسه ای با حضور مسئولین و مربیان آموزش و پرورش و همچنین مسئولین و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در اداره آموزش و پرورش سروستان تشکیل شد.

 

در این جلسه وحید خاتمی فر کارشناس شبکه بهداشت و درمان سروستان در توصیحاتی شیوع این بیماری را امری عادی در سطح کشور اعلام کرد و اظهار داشت: شیوع شپش در سراسر کشور طی چند سال اخیر به دلایل گوناگون آغاز شده و این بیماری که پیشگیری و درمان آن بسیار ساده و راحت بوده سالانه بین 500  تا یک میلیون  نفر در کل کشور را درگیر خود می کند.

وی در ادامه این مطلب افزود: خارش در قسمت های پشت گوش و پشت سر از جمله نشانه های این بیماری است که با یک معاینه سطحی قابل تشخیص می باشد.

 

خاتمی فر درمان این بیماری را بسیار ساده و آسان اعلام کرد و گفت: کسانی که دچار این بیماری پوستی  می شوند می توانند با مراجعه به شبکه بهداشت پس از معاینه و تشخیص از شامپوی مخصوص این بیماری که به صورت رایگان در اختیار  مراجعه کننده قرار می گیرد استفاده نموده و پس از یک بار مصرف این بیماری درمان می شود.

 

این کارشناس بهداشت با اشاره به انتشار این بیماری در بین دانش آموزان تاکید کردک: تعداد اندکی از دانش آموزان مدارس ابتدایی در سطح شهر و روستاهای سروستان به این بیماری مبتلا شده اند که پس از مراجعه به شبکه بهداشت و درمان این شهرستان و دریافت شامپو مخصوص آن، بیماری مرتفع شده و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

بلندی بیش از اندازه موی سر دانش آموزان دختر در مدارس ابتدایی و عدم شستشوی کامل و دقیق آن، تغییر اقلیم آب و هوایی و استفاده از وسایل شخصی یکدیگر مثل شانه، برس مو و حتی روسری و همچنین مسافرت از جمله مواردی است که  باعث تسریع در انتقال این بیماری می شود که در این جلسه مقرر شد مربیان بهداشت کلاس های آموزشی جهت دانش آموزان و خانواده آنها در جهت پیشگیری از این بیماری برگزار نمایند.

 

در ادامه این جلسه صدرالله رضایی،رئیس اداره آموزش و پرورش سروستان ضمن تقدیر از همکاری شبکه بهداشت و درمان و مربیان بهداشتی مدارس این شهرستان گفت: با توجه به آمارهای دریافتی تعداد دانش آموزانی که دچار این بیماری شده اند بسیار اندک بوده و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و براساس گفته  کارشناسان بهداشتی این بیماری پس از یک بار استفاده از شامپوی مخصوص آن از بین رفته و نیازی به قرنطینه کرد و جداسازی  دانش آموزان نمی باشد.

 

آموزش عمومی دانش آموزان و اولیاء ان ها، تشکیل   گروههای دانش آموزی سفیران سلامت و همچنین  تهیه و توزیع پوستر و روزنامه دیواری  توسط دانش آموزان در جهت اطلاع رسانی در این خصوص از دیگر تصمیمات این جلسه بود.

 

انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: