» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

ابهام در محقق شدن وعده آسفالت معابر شهری سروستان

۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲:۵۷ کد مطلب: 17811

اوایل سال جاری، شهرداری سروستان وعده شروع عملیات آسفالت معابر شهری را به مردم داد اما اکنون پس از گذشت حدود سه ماه هنوز هیچ خبری از عملیاتی شدن این پروژه نیست.

به گزارش خبرنگار سروستان ما، بر اساس بودجه سال 1396 شهرداری سروستان که اسفندماه سال گذشته از سوی شورای دور چهارم به تصویب رسید، شهرداری موظف به اجرای عملیات آسفالت معابر شهری به میزان 30000 متر مربع با هزینه 5 میلیارد ریال شد.

 

اجرایی شدن این پروژه به دلیل وضعیت خاص مالی شهرداری سروستان سخت به نظر می رسید اما با وصول بخشی از طلب 30 میلیارد ریالی شهرداری از ادارات مستقر در سروستان از طریق دریافت اوراق قرضه و همچنین صدور حواله 280 تنی قیر از سوی دولت که 50 درصد این سهمیه به صورت تشویقی و به دلیل عملکرد مثبت شهرداری سروستان در مبحث آسفالت معابر عمومی این شهر می باشد، دیگر مشکل اعتباری در این زمینه وجود ندارد.

 

 براساس آخرین اخبار دریافتی از یک منبع موثق در شهرداری، مردادماه امسال حواله 140 تن قیر دولتی صادر و به شهرداری سروستان ابلاغ شد و به دنبال آن مناقصه اجرای این پروژه نیز برگزار و پیمانکار آن مشخص  شد اما هنوز هیچ خبری از شروع عملیات آسفالت معابر شهری نیست.


این مسائل در حالی اتفاق می افتد که شرط تحویل قسمت دوم سهمیه قیر شهرداری سروستان، اجرای فاز اول عملیات آسفالت معابر شهری و ارسال مستندات آن به سازمان شهرداری های کشور می باشد و در صورت عدم اجرای این پروژه علاوه بر حذف این سهمیه، حواله اولیه نیز ابطال و یا به یکی از شهرهای اطراف منتقل می گردد.

 

ماسوای مساله فوق با توجه به آغاز فصل سرما، شرایط آسفالت معابر شهری سخت تر شده و انجام این پروژه از نظر کیفی دچار مشکلاتی خواهد شد که در نهایت منجر به کاهش عمر مفید سطوح آسفالت شده می شود.

 

با توجه به عرایض فوق، به نظر می رسد هر چند اوایل امسال شورای دور چهارم مسیرهای تصویب شده جهت اجرای عملیات آسفالت در نقاط مختلف سروستان را به شهرداری ابلاغ کرد اما بنا بر شنیده ها، اختلاف دیدگاه شورای دور پنجم درخصوص نحوه اجرای عملیات آسفالت معابر و همچنین رد اولویت بندی های نقاط اعلام شده قبلی، منجر به متوقف شدن این پروژه عمرانی شده است.


حال باید دید وعده اجرای پروژه 30 هزار متر مربعی آسفالت معابر شهری سروستان کی و چگونه محقق خواهد شد و پاسخ مسئولان در شهرداری و شورای اسلامی دور پنجم این شهر چه خواهد بود؟
 

انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

ناشناس
۱۳۹۶/۷/۱۸ ۱۶:۵۵

سلام قابل توجه شهرداری مگرکوچه های مسکن مهرفازیک ودو وخیرین جزیی ازشهرداری نیست که اسفالت نمیکننداگرنیست عوارض هم نگیرند...

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۶/۷/۱۹ ۷:۵۰

در زمان گرفتن پروانه ساختمان در زمین های مشهور به نوری شهرداری ده سال پیش مبلغ پانصدهزارتومان بابت آماده سازی از ساکنین اون منطقه گرفته ولی هیچگونه اقدامی نکرده . پس این پولی که بابت آسفالت و کانیوا از ساکنین اون منطقه گرفتن کجا رفته. از تک تک ساکنین اخذ شده به اسم آماده سازی ولی خبری از هیچ چیزی نیست . وقتی هم میگیم میگن هنوز ساخت و سازها اون منطقه تموم نشده. برای پول گرفتن از مردم بدبخت که این فکرا نکردین . اگر حالا حالا نمیشه پس پول مردم پس بدین

پاسخ به این نظر