» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

برپایی 300 مجلس وعظ و خطابه طی دهه اول در سروستان

۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰:۱۸ کد مطلب: 17839

مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی سروستان از برگزاری بیش از 300 مجلس وعظ، خطابه و روضه خوانی طی دهه اول محرم در این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین مجید زارع پور، مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی سروستان در گفتگو با خبرنگار سروستان ما با اشاره به برنامه های گوناگون عزاداری  در طول ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش طی دهه اول محرم در این شهرستان اظهار داشت: برپایی بیش از 300 مجلس وعظ، خطابه و روضه خوانی در نقاط مختلف سروستان نشان از عشق و ارادت کم نظیر مردم این دیار به ساحت مقدس پیامبر اسلام و اهل بیت پاک و مطهرش به ویژه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می باشد.

 

وی در ادامه این مطلب گفت: بیش از 40 هیئت عزاداری فعال در شهرستان سروستان از نظر تشکیلاتی در سازمان تبلیغات اسلامی فارس ثبت شده و هر ساله تقاضای زیادی جهت ثبت هیئت جدید به این اداره ارسال می شود.

 

حجت الاسلام زارع پور با اشاره به برگزاری مراسم زنجیرزنی در طول دهه اول محرم در نقاط مختلف این شهرستان به ویژه شهر سروستان گفت: مراسم باشکوه زنجیرزنی در سطح خیابان های شهر سروستان روایت گر وحدت، انسجام و همچنین نظم موجود در عزاداری ها معرف غنای فرهنگ مردم این دیار می باشد.

 

وی در پایان ضمن تقدیر از همکاری مسئولین هیئآت مذهبی این شهرستان و همچنین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج و نیروی انتظامی سروستان که در طول دهه اول و دوم  ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با این نمایندگی همکاری داشتند تاکید کرد: ان شاءالله با همکاری بیش از پیش مسئولین هیئآت مذهبی این شهرستان و کلیه دستگاه های فرهنگی مستقر در سروستان بتوانیم با برنامه ریزی دقیق تر شاهد برگزاری  هرچه باشکوه  سایر برنامه های فرهنگی و مذهبی در این شهرستان باشیم.

 

انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: