» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

دوغ سروستان در فهرست میراث معنوی کشور ثبت می شود

۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳:۳۳ کد مطلب: 17946

در بازدید روز گذشته کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس از سروستان، علاوه بر تشکیل پرونده ثبت 5 درخت سرو، چنار و کلخنگ کهنسال و همچنین دو چشمه آب درمانی سروستان، مقرر شد دوغ، آب بنه و آش بنه به عنوان سه غذای محلی و مشهور این شهرستان در فهرست میراث معنوی کشور ثبت شود.

محمدصادق آرام تن، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سروستان در گفتگو با خبرنگار سروستان ما با اشاره به بازدید روز گذشته کارشناسان میراث فرهنگی از این شهرستان اظهار داشت: در بازدیدی که  روز گذشته از سروستان صورت گرفت، مقرر شد پرونده ثبتی 3 درخت سرو کهنسال این شهرستان واقع در سروستان، بخش کوهنجان و منطقه گردشگری مهارلو جهت بررسی و ثبت آنها در فهرست میراث طبیعی کشور به واحد فنی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس ارسال شود.

 

وی در ادامه این خبر افزود: همچنین از 2 درخت کلخنگ و چنار کهنسال در محوطه امامزاده شاه صفی الدین کوهنجان و همچنین دو چشمه آب درمانی مهارلو نیز جهت  ثبت در فهرست  میراث طبیعی کشور بازید و مقرر شد این موارد نیز ضمن ثبت پرونده، مراحل بررسی و پیگیری آنها آغاز شد.

 

تشکیل پرونده جهت ثبت دوغ محلی و همچنین آب بنه و آش بنه نیز به عنوان سه غذای  محلی مشهور سروستان در میراث معنوی کشور از دیگر  نتایج بازدید میدانی کارشناس اداره کل میراث فرهنگی فارس از این شهرستان بود.

انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: