» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

دریافت مالیات واقعی از بازار کسب و کار را با جدیت پیگیری می کنیم

۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹:۴۴ کد مطلب: 18666

رئیس اداره امور مالیاتی سروستان در واکنش به اعتراض جمعی از کسبه سروستان درخصوص افزایش سقف مالیات کسبی گفت: دریافت مالیات از بازار کسب و کار براساس قانون جاری کشور است.

علی جهاد سروستانی، رئیس اداره امور مالیات سروستان در گفتگو با خبرنگار سروستان ما با اعلام اینکه امسال نسبت به سال گذشته 67درصد کاهش دریافت مالیات از کسبه سروستان داشته ایم،گفت: با توجه به اسناد و مدارک ارائه شده از سوی اصناف و رصد میدانی از بازار خرید و فروش این شهرستان و از سوی دیگر اعمال تخفیفات قانونی نسبت به مودیان بیش از 67درصد کاهش دریافت عوارض در این زمینه داشته ایم.

 

وی در ادامه این مطلب افزود: ملاک دریافت عوارض ما قانون بوده و بر همین اساس در چهارچوب اختیارات قانونی از طریق مواد قانونی 101،169 ، 57 و 137 تا آنجا که امکان داشته تخفیفات مربوط به عوارض کسبی به کسبه محترم شهرستان ارائه شده است.

 

رئیس اداره امور مالیاتی سروستان ضمن تکذیب هرگونه افزایش ناگهانی درخصوص مالیات اصناف تاکید کرد: دریافت مالیات واقعی وظیفه قانونی ماست و در این راستا  ضمن تکریم ارباب رجوع راهنمایی و مشاوره لازم درخصوص چگونگی جلوگیری از جریمه های مالیاتی و همچنین نحوه دریافت تخفیفات قانونی به مراجعین به این اداره صورت گرفته است.

 

جهاد سروستانی در بخش دیگری از این گفتگو تاکید کرد: قطعا افرادی که در خیابان های فرعی شهر سروستان با اندک سرمایه ای در حال کسب درآمد هستند با کسانی که در نقاط شلوغ و پر رفت و آمد مشغول کسب درآمدهای بالا هستند نباید به یک اندازه مالیات پرداخت کنند.

 

وی در پاسخ به این سوال که تاکنون چه برنامه هایی در جهت آشنایی و آموزش کسبه درخصوص مسائل  مالیات کسبی داشته اید؟ گفت:  از طریق کلاس های آموزشی اتاق اصناف سروستان سعی داشته ایم آموزش های لازم در جهت آشنایی این گروه از افراد جامعه با مواد قانونی  پرداخت مالیات صورت پذیرد.

 

وی در عین حال تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از کسبه این شهرستان از مسائل مالیاتی کسب خویش آگاه نیستند و این ناآگاهی منجر به صدور جریمه و حتی اجراییه های قانونی از طریق اداره مالیات سروستان شده است.

 

رئیس اداره امور مالیاتی سروستان همچنین افزود: سقف معافیت مالیاتی  در سال جاری بر مبنای درآمد سالیانه یکصد و پنجاه و شش میلیون ریال می باشد که کسبه محترم می توانند با تکمیل اظهار نامه مالیاتی و ارائه مستندات از این معافیت نیز استفاده نمایند.

 

استفاده از تخفیفات و معافیت های کوتاه مدت و طولانی مدت مالیاتی از طریق ارائه اسناد پزشکی و بیماری های خاص و معلولین از دیگر مواردی بود که رئیس اداره  مالیات سروستان در جهت آگاه سازی مودیان مالیاتی به آن اشاره کرد.

 

انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: