» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

قیمت نان در تهران ۱۵ درصد گران شد

۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷:۴۷ کد مطلب: 18699

پیرو مصوبه ستاد تنظیم بازار، اتاق اصناف ایران با صدور بخشنامه‌ای مجوز افزایش ۱۵ درصدی قیمت نان در تهران را ابلاغ کرد.

به گزارش سروستان ما، پیرو مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی بر افزایش 15 درصدی قیمت نان اتاق اصناف ایران با صدور بخشنامه‌ای مجوز افزایش قیمت نان در تهران را داده است. 

در بخشنامه اتاق اصناف ایران که به روسای اتاق‌های اصناف استان تهران ابلاغ شده، آمده است: پیرو مصوبات ستاد تنظیم بازار بدین وسیله نرخ نان در تهران از تاریخ اول آذرماه 96 با افزایش 15 درصد به قیمت فروش فعلی نان با اوزان مختلف به شرح جدول ذیل اعلام می‌شود. لذا دستور فرمائید مراتب به کلیه واحدهای ذیربط اطلاع رسانی و نظارت لازم معمول شود. 

بدیهی است نظارت مستمر بر ارتقا کیفت به منظور کاهش ضایعات نان و احترام به مطالبات مصرف کنندگان همراه با افزایش نرخ مصوب نان مورد انتظار است. 

وزن چانه خمیری نان بربری 510 گرم
وزن چانه خمیری نان تافتون سنتی 230 گرم
وزن چانه نان لواش و تافتون گردان 140 گرم
وزن چانه نان سنگک 560 گرم

براساس این گزارش، قیمت نان بربری از 650 به 750 تومان قیمت نان تافتون سنتی از 400  به 460 تومان و سنگک از 800 به 920 تومان و تافتون از 210 به 240 تومان افزایش می‌یابد. 

در حال حاضر قیمت هر کیلو آرد برای نانوایی‌های سنتی 660 و برای نانوایی‌های صنعتی 900 تومان است که به گفته دبیر ستاد تنظیم بازار بحث یکسان‌سازی نرخ آرد با تصویب طرح جامع گندم، آرد و نان در کارگروه ملی گندم و آرد و نان در دست بررسی است و در حال نهایی شدن است که بعد از تصویب دولت و متناسب با تصمیم دولت نتیجه اعلام می‌شود.

منبع:فارس
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: