» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

استقرار هلال احمر در سروستان حق مردم است

۲ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۰۱:۲۲ کد مطلب: 18711

فرماندار سروستان در جلسه مدیریت بحران شهرستان با اشاره به ضرورت آمادگی فصل سرما و بارندگی و جلوگیری از به وجود آمدن بحران تاکید کردند: استقرار هلال احمر در سروستان حق مردم است.

به گزارش خبرنگار سروستان ما، سید علاالدین کراماتی،فرماندار سروستان در جلسه مدیریت بحران این شهرستان با اشاره به ضرورت آمادگی فصل سرما و بارندگی و جلوگیری از به وجود آمدن بحران ،اظهار داشت: به نظر می رسد که ما از زمینه های به وجود آمدن بحران غفلت کرده ایم چرا که ما همیشه در بحران ها با معلولها در مبارزه بوده ابم و به علل ها توجه ای نکرده ایم.

 

وی با بیان این مطلب که در همه دوران ها مساله اخلاق مطرح بوده است با اشاره به بحران زلزله کرمانشاه ،افزود: جان مایه دین ما اخلاق است اگر اخلاق داشتیم و مفاهیم اخلاقی را خوب تبیین کرده بودیم امروز ماتم زده کرمانشاه نبودیم.

 

فرماندار سروستان با اشاره به نبود هلال احمر در سروستان، تاکید کرد:در کجا مسئولین و نظام نیازمند این مردم بودند و مردم درنگ کردند،مردم هیچوقت درنگ نکردند پس مسئولین نیز نباید این مردم را رها کنند بلکه باید عادلانه نگاه کنند چرا که استقرار هلال احمر در سروستان حق این مردم است.

 

این صحبت فرماندار سروستان در حالی صورت گرفت که رشیدی رئیس هلال احمر شیراز که در جلسه حضور داشت عنوان کرد: برای استقرار هلال احمر در سروستان احتیاج به یک ساختمان به نام هلال احمر است که می بایست شهرستان سروستان آن را تهیه و در اختیار هلال احمر قرار دهد تا تجهیز شود این در حالی است که سالها پیش زمین هلال احمر شهرستان توسط مسئولین استانی وقت هلال احمر فروخته شده ولی وجه آن در اختیار شهرستان قرار نگرفته است.

 

فرماندار سروستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع مشکلات سد سرمست و عدم پاسخگویی مسئولین استانی، تصریح کرد: متاسفانه با وجود پیگیری هاو نامه نگاری زیاد با مسئولین استانی کسی پاسخگوی مشکلات سد سرمست سروستان نیست در زمان ساخت این سد همه خوشحال بودند ولی کسی توجهی به امنیت جان مردم نکرد.

وی تاکید کرد: طی جلسه ای با چند تن از مدیران کل استانی از جمله منابع آب و منابع طبیعی مشکل این سد مطرح خواهد شد.

 

کراماتی در پایان سخنان خود اظهار داشت: مسئولان باید علوم انسانی را مبنا قرار دهند اگربه علوم انسانی توجه نکنند بعد از مدتی همه این مباحث فراموش می شود بلکه باید دیدگاههایمان را نسبت به سنت ها و جریان های تاریخی تغییر دهیم و قبل ازهر اتفاقی جلوی زمینه های به وجود آمدن آن بحران را بگیریم.

 

خاطر نشان می شود در این جلسه که با حضور رئیس دادگستری شهرستان سروستان و رئیس هلال احمر شیراز و بخشداران، دهیاران و اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان برگزار شد، اعضای شورا گزارشی از اقدامات خود در خصوص سوالات و مشکلات مطرح شده دهیاران در خصوص قنوات ،آبراهها و سدهای شهرستان ارائه دادند. همچنین برای حل مشکل سد سرمست سروستان مقرر گردید جلسه ای با حضور چند تن از مدیران کل از جمله منابع طبیعی، منابع آب برگزار شود.

 

انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: