» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

گسترش عدالت اجتماعی یکی از نتایج ترویج فرهنگ وقف در جامعه می باشد

۷ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۵۹:۴۳ کد مطلب: 18810

مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه سروستان با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ وقف در سطح جامعه گفت: گسترش عدالت اجتماعی یکی از نتایج ترویج فرهنگ وقف در جامعه می باشد.

به گزارش خبرنگار سروستان ما، مسعود رضایی سروستانی؛ مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه سروستان در یک نشست خبری ضمن تبریک سالروز آغاز ولایت و امامت حضرت ولیعصر(عج)با اعلام گزارشی کوتاهی از عملکرد این نمایندگی در سطح این شهرستان گفت: ترویج فرهنگ وقف در بین آحاد مردم جامعه به ویژه افرادی که توانایی انجام این سنت حسنه پسندیده را دارند یکی از ماموریت های شاخص مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه می باشد.

 

وی همچنین افزود: ترویج و گسترش فرهنگ وقف در راستای رفع نیازهای جامعه و بخصوص کمک به اقشار مستمند از جمله تاکیدات مقام معظم رهبری در طول سالیان گذشته تاکنون به عنوان یک سنت حسنه ماندگار و یک عمل صالح پایدار برای هر انسان مومن می باشد.

 

رضایی سروستانی با اعلام آخرین وضعیت سنت حسنه و میراث ماندگار وقف در این شهرستان گفت: طی سال جاری و توسط آقای علی مومنی صفری کوچی یک باب منزل مسکونی به متراژ ۵۰۳ متر مربع جهت احداث حسینیه روستای مومن آباد وقف شده و در اختیار این اداره قرار گرفته است.
 

وی با اشاره به آمار برخی موقوفات در این شهرستان اظهار داشت: از مجموع ۹۳ موقوفه شهرستان سروستان؛ ۴۶ مسجد،۱۷ حسینیه،۵ آرامستان، ۱ زینبیه و ۱۵ موقفه شامل؛ کاروانسرا، آب انبار،خانه عالم و... به صورت متصرفی بود و ۹ موقوفه غیر متصرفه که شامل؛ بخشی از املاک مرحوم ابراهیم قوام، زایشگاه شوشتری، مسجد شوشتری و موقافات مرحوم احمد سرپله که عواید موارد اخیر به حساب اوقاف نواحی ۲،۳،۵ شیراز واریز می شود.

 

مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه سروستان در ادامه این نشست خبری ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات عموم مردم خیر سروستان به ویژه هیئت امنای مساجد و حسینیه ها و بقاع متبرکه، تاکید کرد: همکاری نهاد امام جمعه سروستان و بخش کوهنجان و همچنین نیروی مقاومت بسیج و دفتر تبلیغات اسلامی سروستان با اوقاف و امور خیریه سروستان در جهت برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی در سطح این شهرستان ستودنی است.
 

 

همکاری در اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی شهرستان از جمله؛ طرح آرامش بهاری،مراسم شیرخوارگان حسینی، اعیاد مذهبی، دهه ولایت و امامت، عزاداری های محرم و صفر، برگزاری مسابقات سراسری قرآن، اذان، ادعیه و همچنین برپایی کلاس های آموزشی و محافل انس با قرآن از یک سو و از سوی دیگر تعمیر ، تجهیز و تکمیل  بقاع متبرکه در سطح شهرستان از جمله حرم مطهر حضرت علی ابن اسحاق(ع)، جذب بیش از ۶۰ خادم افتخاری حرم های مطهر مستقر در سروستان، تعیین تکلیف حدود ۵۷۶۰۰۰۰ متر مربع اراضی موقوفه و اخذ ۷۴ فقره سند مالکیت، گوشه ای از عملکرد نمایندگی اوقاف و امور خیریه سروستان در سال جاری می باشد.
 

وی در پایان این نشست خبری با تاکید بر ادامه فعالیت های فرهنگی و مذهبی در چهارچوب وظایف سازمانی خویش اظهار داشت: از اعتماد و همراهی مردم و مسئولین سروستان در جهت اعتلای فرهنگ وقف و امور خیریه که ثمرات معنوی بالایی در زندگی همه مردم دارد تشکر نموده و درخواست ادامه همکاری در این زمینه ها داریم.

 

انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: