» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

فارس رتبه سوم کشور در بخش اعتبارات استانی لایحه بودجه ۹۷

۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴:۰۵ کد مطلب: 19153

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس گفت: فارس رتبه سوم کشور ور بخش اعتبارات استانی سال ۹۷ را به خود اختصاص داد.

به گزارش سروستان ما، ساسان تاجگردون ظهر پنجشنبه در نشست خبری بودجه سال آینده افزود: بودجه سال آینده ویژگی های خاصی دارد که از جمله آن بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، افزایش شفافیت و حرکت به سمت تمرکز زدایی است.

وی ادامه داد: آب، محیط زیست، پسماند، حمل و نقل، بافت فرسوده، تولید و اشتغال، صادرات غیر نفتی، توجه ویژه به عدالت اجتماعی، مشارکت خصوصی و عمومی از دیگر اولویت های بودجه سال آینده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس تصریح کرد: تمرکز زدایی بهترین کارکرد بودجه ۹۷ است که سهم استان ها در اعتبارات هزینه ای از ۴.۳ دهم درصد در سال ۹۶ به ۲۴.۳ دهم درصد در سال ۹۷ افزایش داده است.

تاجگردون یادآور شد: شورای برنامه ریزی استانها با نگاه بودجه ریزی بر مبنی عملکرد به راحتی می توانند بودجه را مدیریت کنند.

وی در خصوص وضعیت اشتغال کشور در سال ۹۵ نیز گفت: جمعیت فعال کشور ۲۵  میلیون نفر که ۳ میلیون و ۲۰۳ نفر بیکار بودند به همین دلیل دولت توجه ویژه ای به اشتغال دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ادامه داد: توجه به پروژه های نیمه تمام کشور هم در اولویت است هرچند که اتمام این پروژه ها با هزینه کرد دولت حدود ۴۰ سال طول می کشد به همین دلیل واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی مد نظر قرار گرفت.

تاجگردون تصریح کرد: در بحث درآمدها نیز در سال آینده ۱۰.۵ درصد افزایش مالیاتی خواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بودجه هزینه ای فارس نیز گفت: در سال ۹۶ کل استان فارس ۵۲۳ میلیارد تومان بود و اگر در سال ۹۷ پیشنهادات را محاسبه کنیم با ۳ دستگاه آموزش و پرورش، بنیاد شهید و سازمان مدیریت به ۳ هزار ۵۱۰ میلیارد تومان رشد خواهد داشت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس تصریح کرد: بیش از ۸.۷  درصد در سال آینده افزایش و رتبه سوم اعتبارات هزینه ای کشور خواهیم داشت.

تاجگردون یادآور شد: طی ۸ ماه گذشته ۶۴ درصد تخصیص اعتبارات فارس را داشته ایم.

وی در خصوص مباحث عمرانی نیز تاکید کرد: در سال جاری سرجمع اعتبارات فارس ۹۳۲ میلیارد تومان که به ۱ هزار و ۶۴۸ میلیارد رسید که در کشور ۶.۳ درصد از کل بوده است.

تاجگردون ادامه داد: در سال ۹۷ نیز از مجموع ۱۰۳ هزار میلیارد ریال کل کشور ۶۰۹ میلیارد تومان سهم فارس است که ۵.۹ درصد از کل استانها سهم فارس است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس تصریح کرد: سهم استان فارس از سرجمع طرح های ملی منابع عمومی دولت در سال ۹۶ حدود ۱۰۵۰ میلیارد تومان بود که سهم ما در سال آینده ۷۱۲۱ میلیارد تومان ۳.۷ درصد کشور خواهد بود.

وی تاکید کرد: سهم طرح های ملی فارس در ۲ بخش منابع عمومی دولت و مشارکت بخش خصوصی در تکمیل طرح های عمرانی ۲۴۹۵۱ میلیارد ریال با نسبت ۴.۹ درصد می باشد و سهم استان در سال جاری با مبلغ ۱۰۵۰ میلیارد ریال با نسبت ۳.۳ درصد بوده است.

منبع:مهر
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: