» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

وضعیت سد له غول به موقعیت بحرانی رسیده است

۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰:۱۳ کد مطلب: 19216

فرماندار سروستان در جلسه مدیریت بحران این شهرستان گفت: متاسفانه وضعیت سد له غول به موقعیت بحرانی رسیده و مسئولین موظف به پاسخگویی نسبت به مشکلات این سد هستند.

به گزارش خبرنگار سروستان ما، سید علاالدین کراماتی، فرماندار سروستان در جلسه مدیریت بحران این شهرستان با اشاره به موضوع مشکلات سد له غول سروستان،اظهار داشت:متاسفانه از ابتدا بر چگونگی ساخت این سد هیچ گونه نظارتی صورت نگرفته و نظامات حقوقی در مکاتبات مربوط به این سد رعایت نشده و قانونی نیست و نامه توسط ارگانی صادر شده که اصلا صلاحیت این کار را نداشته است.

 

وی افزود: متاسفانه هنوز با وجود تقلاهای بسیار ،اقدامی برای انجام کار کارشناسی بر روی این سد و بررسی میزان مقاومت آن صورت نگرفته است وضعیت سد له غول به موقعیت بحرانی رسیده و مسئولین موظف به پاسخگویی نسبت به مشکلات این سد هستند.

 

کراماتی تاکید کرد: کارشناسان سازمان منابع آب که متولی این کار هستند عنوان کرده اند که با دید چشمی و طی بازدید از این سد اظهار دارند که مقاومت ندارد ولی باید طی کار کارشناسی میزان مقاوت پذیری این سد بررسی شود .

 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مالکیت این سد مشخص نیست لذا بدون تغییر بحث مالکیت و با حضور شرکت مشاور مورد نظر سازمان منابع آب، میزان پایدار سنجی این سد بررسی و هر چه سریعتر اعلام نتیجه گردد.

 

خاطر نشان می شود در این جلسه که دادستان دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان ،رئیس شورای شهر،معاونین و کارشناسانی از اداره کل سازمان منابع آب،منابع طبیعی، جهاد کشاورزی،بنیاد مسکن ،راهداری، خجسته مسئول ایمنی و راهداری راههای فارس و همچنین اعضای مدیریت بحران شهرستان حضور داشتند در خصوص موضوعاتی همچون مشکلات سد له غول سروستان ،قنات روستای مهارلو،سد خاکی روستای محمود آباد، ورودی روستای تل پوک بحث و تبادل نظر شد.

 

انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: