» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر نمی توان فقط به مباحث فرهنگی اکتفا کرد

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰:۱۹ کد مطلب: 20025

فرماندار سروستان گفت:برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر نمی توان فقط به مباحث فرهنگی اکتفا کرد بلکه باید مشکلات معیشتی مردم را نیز حل کرد.

به گزارش خبرنگار سروستان ما، سید علاالدین کراماتی، فرماندار سروستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اظهار داشت: معضلات ما اجتماعی و سیاسی است و این معضلاتی است که بر ما تحمیل کرده اند.

 

وی افزود: کشور در آستانه سالگرد پیروزی انقلابی قرار دارد که بردگی و بندگی را از ما دور کرد و ملت ایران را به آرزوی دیرینه خود رساند ولی این انقلاب خوشایند آمریکا و دوستانش نبود برای آنها سخت بود که کشوری که موضوع کاپیتالاسیون را با جان و دل پذیرفته بود به یکباره در آن اتفاقی به بزرگی انقلاب رخ دهد و استقلال یابد.

 

کراماتی تاکید کرد: انقلاب اسلامی اوج تبلور ایستادگی مردم در برابر آمریکا بود ولی آمریکا از همان ابتدا با انقلاب مردم ایران مخالف بود و آرام ننشست ولی مردم ایستادگی کردند و پای انقلاب خود ماندند و رمز این ایستادگی اتحاد و وحدت مردم بود.

 

وی افزود: آمریکا و اروپاییان بیشتر از ما در باره جامعه ما مطالعه و بررسی کرده اند و بیشتر از ما از ما اطلاع دارند و می دانند که باید از کجا ضربه بزنند لذا برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر نمی توان فقط به مباحث فرهنگی اکتفا کرد بلکه حاکمیت باید مسائل و مشکلات معیشتی مردم را حل کند و جامعه را از ناامیدی برهاند چرا که  یکی از علل گرایش جوانان به اعتیاد و مواد مخدر ، ناامیدی و بیکاری است.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سروستان ادامه داد: امیدواری در حرف نیست، بلکه باید کار کرد، می بایست دست دزدان را ببندیم و دهان منتقدان را باز بگذاریم، چرا که منتقدان دوست و دلسوز نظام و مملکت هستند.

 

محمد رضا ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این جلسه با تبیین وضعیت مواد مخدر در دنیا و کشور، تاکید کرد: نقطه ضعف ما از ابتدای انقلاب تاکنون در حوزه اعتیاد ،عدم حساسیت مردم و مسئولین نسبت به مواد مخدر است پرا که ما درک نکردیم که مواد مخدر تهدید بزرگی است.

در این جلسه ضمن ارائه گزارش کمیته های مقابله، پیشگیری و درمان، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تاکید بر پایش آماری در شهرستان قول داد پیگیری های لازم در خصوص ماشین پلیس مواد مخدر شهرستان، مشکلات سخت افزاری نیروی انتظامی و حل مشکلات مطروحه دستگاه قضایی شهرستان انجام دهد.

انتهای پیام/س
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: