» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

خریداران واحد مسکونی در بافت فرسوده تسهیلات می‌گیرند

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰:۰۷ کد مطلب: 20162

مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس از پرداخت تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی برای خریداران مسکن در بافت فرسوده شیراز خبرداد.

به گزارش سروستان ما، علی کمالی امروز در نشست خبری اظهار داشت: تسهیلات خرید واحد مسکونی در بافت فرسوده برای افراد متاهل بدون نیاز به سپرده‌گذاری پرداخت می‌شود و مدت بازپرداخت آن نیز 12 ساله است.

وی به تسهیلات مسکن مهر و آخرین وضعیت ساخت آن در استان فارس اشاره و تصریح کرد: امسال سه هزار و 500 واحد مسکن مهر در استان فارس به متقاضیان واگذار شده و با توجه به افزایش تسهیلات پرداختی به واحدهای مسکن مهر تا سقف 400 میلیون ریال ساخت و ساز در آن رونق گرفته است.

مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس با بیان اینکه در حال حاضر پنج هزار و 481 واحد مسکن مهر در فارس باقی مانده تصریح کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته به دنبال این هستیم تا پایان سال 97 پرونده آن بسته شود.

کمالی به پرداخت تسهیلات در بخش مسکن روستایی اشاره کرد و افزود: در 10 ماه گذشته بیش از یک‌هزار فقره تسهیلات ساخت و 936 فقره تسهیلات مسکن مرتبط با حوادث غیرمترقبه پرداخت شده که مجموع آن حدود 45میلیارد ریال است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران به تحلیل وضعیت ساخت و ساز مسکن در استان فارس اشاره کرد و گفت: براساس آمارهای موجود تا پایان سال 95 در کل استان فارس حدود 160 هزار واحد مسکونی خالی وجود داشت که احتمال می‌رود حداقل نیمی از این واحدها مربوط به کلان‌شهر شیراز باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت بازار مسکن، احتمال افزایش تعداد واحدهای مسکونی بدون سکنه در استان فارس طی 10 ماه گذشته از سال 96 وجود دارد.

مدیرامور شعب بانک مسکن استان فارس همچنین در مورد طرح دولت برای پرداخت تسهیلات مسکن در قالب  صندوق یکم نیز تصریح کرد:: سال گذشته بالغ بر 8 هزار و 193 فقره حساب در بخش صندوق یکم افتتاح شد و با توجه به افتتاح 6 هزار و 445 فقره حساب در سال 96 اکنون بیش از 14 هزار فقره حساب صندوق یکم در استان فارس گشایش یافته است.

وی گفت: سقف تسهیلات صندوق یکم 120 میلیون تومان پیش‌بینی شده و میزان سود این تسهیلات برای مناطق غیر بافت فرسوده 9.5 و برای بافت‌های فرسوده 8 درصد است؛ قسط ماهیانه این تسهیلات حدود یک میلون و 400 هزار تومان خواهد بود.

کمالی با بیان اینکه بهترین راه برای خانه‌دار شدن، استفاده از امکان پس‌انداز بانکی و برخورداری از تسهیلات است، گفت: تا زمانی که سیستم پس‌انداز بانکی فعال نشود، نمی‌توان انتظار داشت که زمینه برای خانه‌دار شدن اقشار مختلف در مدت زمان مناسب فراهم شود.

وی همچنین از تلاش بانک مسکن برای حمایت از تولید داخل خبر داد و گفت: سال گذشته با پیش‌بینی تسهیلات تا سقف 80 میلیون ریالی خرید کالا، تعداد شش هزار و 725 فقره تسهیلات بدون سپرده‌گذاری به میزان 537 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شد.

مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس همچنین از پرداخت تعداد سه هزار و 172 فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ 333 میلیارد ریال به زوج‌های جوان طی 10 ماه گذشته از سال 96 خبر داد و گفت: تسهیلات ازدواج برای آزادگان و جانبازان بالاتر از 20 درصد و خانواده‌های شهدا، 20 میلیون تومان است.

منبع:تسنیم
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: