» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

انتقال اجساد به فردا موکول شد

۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۱:۲۹ کد مطلب: 20407

پس از دو روز تلاش امدادگران و نیروهای تخصصی برای یافتن هواپیما، لاشه هواپیمای ATR در منطقه عمومی دنا شناسایی شد و گروه‌های امدادی به پیکر جان‌باختگان هواپیما رسیدند.

به گزارش سروستان ما، ساعت 8 صبح روز یکشنبه، یک فروند هواپیمای ای‌تی‌آر 72 متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان پس از پرواز از فرودگاه مهرآباد به سمت یاسوج، در منطقه سمیرم اصفهان از رادار خارج شد.

صبح امروز پس از سه روز جست‌وجو، لاشه این هواپیما توسط هلی‌کوپتر هوا فضای سپاه شناسایی شد.

*گزارش مشروح و اتفاقات مربوط به روز نخست سانحه هواپیمای شرکت آسمان را می‌توانید از اینجا بخوانید.

*گزارش مربوط به دومین روز جست‌وجوی هواپیما را اینجا بخوانید.

*جزئیات عملیات تجسس هواپیما در روز سوم در ادامه این گزارش آمده است:

19:53/ خانواده‌های جان‌باختگان هواپیما همچنان در منطقه سقوط حضور دارند، مردم عادی نیز در صحنه حضور داشته که ازدحام گاهی سبب تداخل در انجام عملیات می‌شود.

به گفته استاندار اصفهان به دلیل نامناسب بودن شرایط جوی ممکن است عملیات انتقال اجساد تا جمعه به تعویق بیفتد.

برخی از مردم منطقه همچون شب‌های گذشته پذیرای خانواده‌های جان‌باختگان هستند.

19:24/ سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر گفت: انتقال اجساد هواپیمای تهران یاسوج به فردا موکول شد؛ تکاوران و امدادگران امشب را در دمای منفی 20 درجه سرخواهند کرد، تاکنون 32 جسد پیدا شده است.

18:50/ مهرعلیزاده استاندار اصفهان گفت: با تاریکی هوا عملیاتی انجام نمی‌شود. در حال آماده سازی تدارکات لازم برای فردا هستیم. تاکنون پیکری را به پایین منتقل نکرده‌ایم.

18:35/ مسؤولان امداد و نجات مستقر در منطقه سقوط هواپیما تأکید کرده‌اند خانواده‌های جان‌باختگان و ساکنان بومی از رفتن به منطقه سقوط خودداری کنند، دمای هوا در منطقه سقوط کاهش پیدا کرده و در حال حاضر ابری است؛ برخی گروه‌های امدادگر به صورت زمینی در حال عزیمت به سمت ارتفاعات هستند و فردا اول وقت به محل حادثه می‌رسند.

17:50/ امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تکاوران ارتش در کنار سایر نیروهای امدادگر در محل سقوط هواپیما حضور دارند و مشغول عملیات جست‌وجو هستند، تکاوران امشب را در کمپ خواهند گذراند تا فردا عملیات انتقال پیکرها انجام شود.

17:47/ مهرعلیزاده استاندار اصفهان گفت: در حال حاضر از هلال‌احمر و ارتش از نیروهای ورزیده و کوهنوردان ماهر، 8 تیم در حدود 40 نفر به منطقه اعزام شده‌اند. امکان فرود بالگرد در محل سقوط و انتقال پیکرها در حال حاضر وجود ندارد، شرایط جوی بسیار آزار دهنده است، ابرها ظاهر شده‌اند و سرما احتمالاً شب به 30 درجه زیر صفر خواهد رسید، ممکن است عملیات انتقال پیکرها چند روز طول بکشد.(جزئیات بیشتر)

17:18/ شاهرخ کناری سرپرست فرمانداری بویراحمد گفت: استقرار تیم‌های پزشکی قانونی در شهر یاسوج پیش‌بینی شده است، ضمن اینکه با توجه به مسدود بودن گردنه بیژن و فراهم نبودن امکان تردد از مردم تقاضا داریم از آمدن به این مکان خودداری کنند و افرادی که در این گردنه هستند به سمت یاسوج حرکت کنند.(جزئیات بیشتر)

منبع:فارس
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: