» آخرین عناوین :


نظرسنجی

آرشیو
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

ذخیره خون در فارس به نقطه بحران رسید

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۱۸:۱۰ کد مطلب: 20862

مدیر کل انتقال خون فارس گفت: ذخیره خون در استان فارس به نقطه بحران رسیده و تنها ۲ تا ۳ روز پاسخگوی نیاز است.

به گزارش سروستان ما، محمدحسین کریمی، ظهر شنبه در نشست خبری وضعیت ذخیره خون در استان فارس گفت: متاسفانه در موقعیت خوبی قرار نداریم و امروز ذخیره خون موجود ۲ تا ۳ روز بیشتر نیازهای استان را پاسخ نمی دهد.

وی ادامه داد: در ۳۴۱ روز سال که تا نیمه اسفندماه جاری است میزان ۶۰ هزار واحد پلاسما، ۱۶ هزار واحد کرایو و ۹۱ هزار واحد پلاکت بین تمامی بیمارستان های فارس به جز بیمارستان های فسا، آباده، لار و جهرم، توزیع شده بود که در مجموع ۱۵۷ هزار واحد خون به بیمارستان ها توزیع شده است.

مدیرکل انتقال خون فارس تصریح کرد: ۲ پایگاه انتقال خون شیراز به جز روزهای تعطیل نوروزی در مابقی ساعات به شکل ۲ شیفته و همچنین پایگاه های اقماری شهرستان های داراب، آباده، لار و فسا محیای خون گیری است.

کریمی تاکید کرد: با توجه به فرارسیدن تعطیلات نوروز و احتمال درخواست زیاد خون از جانب بیمارستان های استان، از مردم استان فارس درخواست حضور و مشارکت در اهدای خون را داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشاهده بیماری HIV در برخی از اهداکنندگان، گفت: در طول سال جاری ۳ یا ۴ مورد مبتلا به این بیماری شناسایی شد که به واحدهای مشاوره منتقل شدند.

منبع:مهر
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما: